Aromaterapie
Aromaterapie
pomáhá vyvolat pozitivní přístup k životu
je to léčba pomocí vůní
vyvážení naší životní energie
Je to efektivní metoda na povzbuzení mysli, těla a duše použitím přírodních olejů z rostlin, stromů a trav. Jejím hlavním cílem je posílit imunitní obranu těla. Doporučuje se jako poodpůrná léčba, která pomáhá lidem s různými druhy nemocí. Je velmi vhodná k potlačení tělesných příznaků a stresu. Vůně v kombinaci s masáží, pomáhá tělu se uvolnit a umožnit mozku, upravit fyzickou rovnováhu všech orgánů v těle, aby jejich funkce byly v normálu.
Aromaterapie není prospěšná jen u tělesných onemocnění, ale může také pomoci s vašimi pocity a stavem mysli, bolesti hlavy, úzkosti, stresu atd. Vše je spojeno se vším, tělo se musí léčit jako celek a hledat se příčina.
Aromaterapie má relaxační efekt. Může efektivně pomoci, při běžných onemocnění, která ovlivňují emocionální a mentální problémy.
Metody použití :
Masáže - Zručná masáž poskytuje relaxaci, zmírní nemoc, tělesnou námahu, uklidnění a uvědomění si sám(a) sebe. Když zkombinujete masáž s použitím esenciálních olejů, vstoupíte do světa ozdravných sil lidských rukou a povzbuzujících vůní, které vždy začnou pracovat na tom správném místě
Já osobně používám při masážích
Koupele - napustíte si vanu teplou vodou a použijete 5 - 10 kapek esenciálního oleje. Olej je dobré před použitím nakapat do emulgátoru, protože oleje bývají silné a v jedné kapce obsahují sílu velkého množství bylin. Pozor na kvalitu !!!
Já osobně používám jako emulgátor mléko a med. 2 dcl mléka 1 lžička medu pokožka je pak jemná a vyživená. Nakapu 5- 10 kapek oleje ( vhodného do koupelí ) ponořím se do koupele a nechám bylinky působit 10- 15 min pak zabalím do tepla a ještě 10 minut odpočívám.
Při koupeli rukou a nohou použijete esenciálního oleje méně 2- 5 kapek opět s emulgátorem med, mléko nechám působit 10 - 20 min pak zabalím do tepla a nechám odpočinout ještě 10 min pokud dělám ještě reflexní terapii tak 5 min.
Sprchování - Nakapeme esenciální olej přímo do sprchového gelu a umyjeme celé tělo. Pozor používáme vždy takový olej, který je k tomu vhodný !!!!!
Můžeme použít do šamponu jako podporu a regeneraci vlasové pokožky.
Zde najdete kvalitní éterické oleje a koupele : při výběru se vždy poraďte se svým odborným poradcem
ÉTERICKÉ OLEJE
KOUPELE
Použití obkladů - Vždy používáme obklad na postižené místo teplý nebo studený.
Teplý použijeme při tupé nebo ostré bolesti, studený na otoky popáleniny, horečky, podvrknutí atd.
Použití oleje - do inhalátoru nebo na výrobu čichací tyčinky, aromalampy, vůně do auta, difuzéry, odpařovače, na oblečení nebo polštář.
Pozor !!!!! opravdu dbejte na kvalitu oleje, já osobně dávám přednost produktům JUST , jsou kvalitní, krásně voní a mají na tělo opravdu blahodárný účinek.
Je to kvalita a opravdu velká čistá síla bylin.
Jak tělo esenciální oleje vstřebává ?
Čichové ústrojí :
Čich byl vždy jeden z nejdůležitějších smyslů, které nás ovládají. Co se stane, když použijeme esenciální olej ? Když vdechneme esenciální olej, malé molekuly se dostanou z nosu, kde jsou buňky čichového ústrojí přes cilie (vlasové tenké výběžky).
Tyto vlasové tenké výběžky zaregistrují vůni a pošlou ji dál přes čichový bulbus do struktur umístěných hluboko v mozku, kde se nalézá centrum čichu a dále postupuje do limbického systému, kde se posílají impulzi do krevního oběhu celého těla a proto
olej i když ho čicháme se dostane všude tam, kde může býti efektivně využit.
Pokožka :
Esenciální oleje můžeme vtírat i do pokožky ( důraz na kvalitu )
Na pokožku je aplikován a zároveň vstřebáván přes potní žlázky a vlasové folikuly do krevního oběhu. Olejovitá hmota se z krevního oběhu dostává do lymfy a mezibuněčné tekutiny. Tak se nakonec dostane do všech částí těla.
Než esenciální olej vmasírujeme do pokožky, je vhodné předem pokožku prohřát ( elektrická dečka, koupel, masáž ) aby se pokožka prokrvila a olej co nejefektivněji působil.
Historie :
Už ve starém Egyptě byly používány éterické oleje. Sloužli faraonům nejen za života ale také k balzamování a uchovávání těla, která přečkala více než 3000 let. Důkazem jsou karafy s vonnými oleji, které byly nalezeny v egyptských pyramidách. Dále se také používali při náboženských rituálech např. vykuřování k tomu se používalo kadidlo což byla pryskiřice získávaná z keře kadidlovníku. Velkou váhu ale ovšem měli i k léčebným účelům.
Starověký lékař Hippokratés, známý pod jménem otec medicíny říkal, že cesta ke zdraví vede přes každodenní aromatické koupele a masáže vonnými oleji.
Byl jedním z prvních, kdo studoval účinky esenciálních olejů.
Přibližně tisíc let před naším letopočtem se aromaterapie využívala v Číně, Indi, Řecku, Persii nebo Římě.
V Čínské medicíně se éterické oleje používali k navození duševní rovnováhy, k vyrovnání disharmonie energetického těla, léčbě zánětů.
V starověkém Řecku, bylo užívání vonných olejů populární. Řekové jej používali jak v medicíně tak i v kosmetice. Známý je řecký lékař Asklépios, který ve 13, století př. n. l. používal byliny při operacích.
Římané, užívali aromaterapeutických látek ve velkém množství. Používali je v léčebných, zkrášlujících procedůrách a dokonce jej přidávali do nápojů a jídel.
Milovali parfémy a zasloužili se o rozšíření vonných olejů a mastí po celé Evropě. Později v 17. století, kde Evropu zasáhla vlna moru, pálili lidé v ulicích borové větve a přímo u nemocných, se hojně používali další aromatické byliny. Sloužili jako dostupné antiseptikum.
Lidé, kteří pracovali na plantážích s vonnými rostlinami, netrpěli nemocí dýchacího ústrojí a téměř niky se u nich nevyskytla tuberkulóza.
Antiseptických účinků z aromatických rostlin se využívalo v lékařství až do 19. století. Bohužel následovalo užívání chemických léků a aromaterapie začala ustupovat do pozadí. Převážná většina těchto látek je chemického původu a jejich účinky na tělo mohou být velice škodlivé. Je to škoda protože lidé netuší jaké dary nám příroda nabízí. Díky ní se lidé mohou uzdravit a nabrat sílu. Až to lidé pochopí bude tento svět ještě o poznání krásnější než je teď.
STAŇTE SE MILOVNÍKEM AROMATERAPIE JAKO JÁ
A ZAČNĚTE VYUŽÍVAT TĚCH DARŮ, KTERÉ NÁM BYLY DÁNY.
Jestliže se vám článek líbil sdílejte ho prosím dál