
Nachlazení

Při nachlazení, respektive virové infekci je nejlepší podpořit imunitní systém a vlastní léčivé síly těla. To se dá provést stravou, bohatou na vitamíny a minerální látky z čerstvého sezonního ovoce a zeleniny. Při tvorbě imunně odolnějších sliznic, pomáhají potraviny bohaté na karoten mrkev, rajčata a jiné žlutočervené druhy zeleniny nebo ovoce a tmavozelená zelenina ( špenát, brokolice, polníček, mangold, kapusta, zelí ) Nejlepší proti virové nákaze je vitamín C.
Vitamín C ( kyselina askorbová ) je rozpustný ve vodě podporuje metabolismus, působí na činnost štítné žlázy působí proti chudokrevnosti, pomáhá tlumit bolest odstraňuje pocit únavy, urychluje léčbu oparů ( který bývá u nachlazení častým jevem)
Potraviny : šípky, rakytník, kopřiva, červená paprika, brokolice, citrony, kiwi, jahody, jablka, pomeranč
Vitamín A ( retinol ) je vitamín rozpustný v tucích napomáhá při nachlazení jako podpora imunitního systému. Léčivě působí na chronické plicní choroby. Často se opakující rýmy, nachlazení chrapot, bronchitidy souvisí s nedostatkem vit. A
Potraviny : mrkev, rajčata, paprika, banány, mango, špenát, brokolice
Vitamín E (tokoferol ) zvyšuje obranyschopnost organismu a jeho odolnost proti nemocím. Pokud jsou různé kožní projevy je potřeba doplnit vit. E
Potraviny : slunečnicová semena, slunečnicový olej, ostružiny, avokádo, papriky, chřest, hrách, lískové oříšky, mandle,
Dále můžete nachlazení ovlivnit i stravou. Třeba taková kuřecí nebo slepičí polévka je účinnější než cokoliv jiného. Je dobré si do polévky přidat i prolisovaný česnek, který působí jako přírodní antibiotikum. Pro děti můžeme použít třeba cibuli zasypanou cukrem, která pustí šťávu a tu užívat po lžičkách, půlka citronu se lžičkou medu a nebo úplně čistý vývar. Dále samozřejmě pro všechny platí dostatek ovoce a zeleniny ve větším množství. Proto se doporučuje pít lisované šťávy. Protože v této formě dostane tělo dostatek vitamínů a minerálů a může tak chránit náš imunitní systém. Pít dostatek tekutin !!! Na to lidé často zapomínají. Je to ale hodně důležité protože touto cestou se z těla odvádějí škodlivé látky, které našemu tělu neprospívají. Pro tělo je vždy lepší řešit nachlazení přírodní cestou.
Existuje celá řada léčivých rostlin a nebo plodin, které mohou pomoci vašemu imunitnímu systému bojovat proti nachlazení.
Třapatka ( echinacea )
Při prvních náznacích můžete nemoc ještě odvrátit a to třapatkou neboli Echinacea Purpurea ( nejlépe v sirupu ten se lépe vstřebává. Echinacea Purpurea se používá při zánětech a virových onemocnění a je velkým pomocníkem při oslabeném imunitním systému.
posiluje imunitní systém proti virům i mnoha dalším mikroorganismům. Zvyšuje v těle hladinu properdinu, látky, která aktivuje část imunitního systému odpovědnou za obranné mechanismy proti virům a bakteriím.


Česnek
česnek obsahuje několik účinných látek, včetně allicinu, jednoho z nejúčinnějších širokospektrých rostlinných antibiotik. Každý, kdo si vyzkoušel jak po česneku páchne dech, ví že aromatické látky této rostliny se z těla vylučují prostřednictvím plic a dýchacích cest. To je ale potvrzení toho, že se účinné látky dostávají přesně tam, kde mohou proti virům způsobujícím nachlazení nejvíce zabírat.

Zázvor
obsahuje téměř tucet protivirových látek. Pomáhá potlačovat příznaky nachlazení.
Je stálicí v boji s nachlazením. Můžete ho nastrouhat a smíchat s medem nebo se do něj zakousnout za syrova, stejně tak ale můžete zázvor použít do čaje. Kořen najemno nastrouhejte, zalijte horkou vodou a po chvíli louhování ho dochuťte medem a citronem.
Já osobně co se týče nachlazení,
dávám přednost i produktům JUST a Nahrin
jsem s nimi velice spokojená.
Švýcarská kvalita a bylinky, to je to co mne okouzlilo.
Moje typy na nachlazení

S výběrem se vždy poraďte s odborným poradcem